Laimė tai lapė

                   Sausio 24 d. 1a klasėje vyko susitikimas su pretenduojančia tapti ,,Metų knyga 2017'' knygos ,,Laimė yra lapė'' autore Evelina Daciūte ir iliustratore Aušra Kiudulaite. Vyko projekto ,,Su knyga'' renginys, kuriame dalyvauja 1a klasės mokiniai. Susitikimą organizavo Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Velžio bibliotekos vyresnioji bibliote-

kininkė Birutė Kronienė ir gimnazijos bibliotekos vedėja Dalia Kukenienė.
LAPĖ Į GIMNAZIJĄ-LAIMĖ Į GIMNAZIJĄ...

 


   Pažinkime muzikos garsus 

 

Lapkričio 29 d. 1a klasės mokiniai ir ,,Kupolėlės'' šokėjai dalyvavo Velžio lopšelyje-darželyje organizuotame renginyje ,,Pažinkime muzikos garsus''. Darželio vaikams buvo puiki galimybė iš arti pamatyti tautinį kostiumą, pajusti liaudiškų šokių nuotaiką ir jų įvairovę, pasiklausyti draugų atliekamų dainų. Mokiniams buvo smagu prisiminti darželį, susitikti su auklėtojomis ir šios įstaigos darbuotojomis, pasveikinti visus su artėjančiomis šv.Kalėdomis.

             

 

 

              Išvyka į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną

 

Lapkričio 23-ioji Lietuvos kariuomenės diena. Velžio gimnazijos 1a ir 5a klasės mokiniai vyko į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalioną. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių, geros nuotaikos, paragavę kareiviškos košės, susipažinę su karine technika ir kario kasdienybe. Džiugu, kad vyresnieji 5a klasės draugai rūpinosi pirmokais. Taip demonstruodami puikius socialinius įgūdžius.

 ,,Draugystės ratas'' Tolerancijos dienai paminėti

Lapkričio 16 dieną Panevėžio specialiojoje mokykloje-daugiafunkciame centre įvyko projekto „Draugystės ratas'' renginys, skirtas Tolerancijos dienai paminėti. Šventėje dalyvavo projekto dalyviai iš penkių ugdymo įstaigų: „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro, „Žemynos“ ir Dembavos progimnazijų, Velžio gimnazijos bei šeimininkai. Mūsų gimnazijai atstovavo 1a klasės mokiniai.  Kadangi šių metų tolerancijos simbolis rankos, renginio dalyviai braižė ir kirpo savo rankas iš popieriaus, o ant pirštukų rašė žodžius, susijusius su tolerancija. Vaikai toleranciją ir geranoriškumą galėjo pademonstruoti ir praktiškai, padėdami šalia esančiam neįgaliam draugui. Mūsų pirmokams, pirmą kartą dalyvavusiems projekto veikloje, tai buvo praktinė tolerancijos pamoka.

Netradicinė pamoka ,,Laiko ratu''

Sveikintinas tėvų įsitraukimas padedant kurti šiuolaikišką pamoką. Velžio gimnazijos 1a klasėje dailės- technologijų pamoką vedė Kristupo mama Rasmina Uščiauskienė. Dėkojame Jai už kitokį požiūrį į ugdymą ir smagią pamoką.

 

 

 Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 13 d. knygų gerbėjai susėdo klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos, mokyklos, vaikų darželiai. 
                      Velžio gimnazijoje 1a klasėje puikiai ištrauką iš suomių rašytojo Mauri Kunnas knygos "Lobių sala" skaitė Erminas.

Pyragų diena

Lapkričio 9 d. gimnazijoje vyko linksmasis pyragų turgus. Šypsojosi prekeiviai ir pirkėjai. Mes buvome patys aktyviausi! Surinkome 62 Eur 25 ct. Visi pinigai už parduotus pyragus bus skiriami nepasiturinčių gimnazijos šeimų vaikų svajonėms išsipildyti. Ačiū Jums!

Draugiškos bitutės

 Dėkoju už puikius kūrybinius darbus ,,Draugiškos bitutės'', skirtą Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Ši diena -puiki proga prisiminti kas yra psichikos sveikata, kaip ją stiprinti, kodėl svarbu stiprinti, kaip mes galime būti neabejingi vieni kitiems ir padėti sau bei aplinkiniams. Darbeliai bus eksponuojami Panevėžio rajono savivaldybės organizuotoje parodoje.

                       Svečiuose Turkijos mokytojai

Šiandien klasėje svečiavosi pradinių klasių mokytojai  iš Dogos mokyklos, kuri randasi Stambule, Turkijoje.Gimnazijoje vyko „Erasmus+“ KA3 projekto „MOV-UP‘‘ konferencija. Svečiai domėjosi vadovėliais, pratybų sąsiuviniais, švietimo sistema Lietuvoje. 

 

 

Košės diena 

Spalio 10 d. Velžio gimnazijos pirmokai kartu su visos Lietuvos pirmokais paminėjo „Pasaulinę košės dieną“. Remiantis tyrimų duomenimis galima teigti, kad vaikai košės valgo vis mažiau. Tad tą dieną renginio organizatoriai „Malsena“ pasirūpino, kad pirmokai skanautų gardžią košę. Tačiau vaikai ne tik skanavo košę, bet buvo kalbama ir apie grūdų rūšis, jų savybes ir maistines medžiagas, kurias gauname valgydami šį produktą. Taigi jei nori „pasikrauti“ energijos visai dienai, – valgyk kruopų košę!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Aleknienė

 

 

                                               Kelionė į knygų šalį

Spalis tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Todėl Velžio gimnazijos bibliotekoje- informaciniame centre vyko atviros pamokos pirmokams „Kelionė į Knygų šalį“. Bibliotekinkės supažindino mažuosius su biblioteka, papasakojo kaip atsiranda knyga, kokia jos sandara. Pirmokai sužinojo, kad knyga turi autorių, dailininką, leidyklą. Pamatė didžiausią, mažiausią, ilgaamžę knygas. Sužinojo, kad elektronines knygas galima skaityti elektroniniu knygų skaitytuvu. Mokiniai domėjosi knygų įvairove. Pamoką paįvairino grupinės užduotys. Reikėjo pasukti galvą, kad surasti kur yra enciklopedijos, pasakų lentyna ar knygos skirtos pirmokams. Pirmokėliai pažadėjo saugoti knygas.

 

 

Atkeliavo dėdė Rudenėlis...

Dėkoju vaikams ir tėveliams už įdomias idėjas, kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodoje ,,Atkeliavo dėdė Rudenėlis...". ŠAUNUOLIAI!

 

 

Solidarumo bėgimas

Džiaugiuosi savo klasės šauniais mokiniais ir tėveliais – neabejingais, gebančiais užjausti, suprasti, aukoti ir pasidalinti. Tikimės, kad mūsų dalyvavimas ketvirtame Solidarumo bėgime ir mūsų surinktos lėšos padės vargstantiems Afrikoje vaikams.

Saugaus eismo klasėje

 1a klasės mokiniai lankėsi Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos biure įrengtoje saugaus eismo klasėje. Vaikams buvo aiškinama kaip išvengti eismo nelaimės, kokią didelę svarbą tamsiu paros metu turi šviesą atspindintys elementai, priminė, kur mažiesiems eismo dalyviams galima važiuoti dviratukais. Mokiniai atliko praktines užduotis, turėjo teisingai pereiti gatvę, paaiškinti, kaip elgtis draudžiama.