Lik sveika, pradine

                                   Vaidinome darželinukams

                                Baigiantis mokslo metams  vykome  aplankyti Velžio lopšelio-darželio vaikus ir savo buvusias auklėtojas. Jiems parodėme spektaklį ,,Pepė eina į mokyklą‘‘ ir įteikėme kiekvienai grupei dovanų: „Pelėdžiukams“  spalvoto  popieriaus, “Nykštukams“  lėlę ir mašinytę, „Bitutėms“ klijų ir muilo burbulus, „Meškučiams“ meškutę-taupyklę, „Drugeliams“ ženkliukus su raidėmis ir visiems po saldainių maišelį. Mums, 4a klasės mokiniams, buvo smagu sugrįžti į vaikystę, prisiminti pirmąsias pamokėles, žaidimus, pietų miegą.

                                                                                            4a kl. mokinė Kamilė Ignatavičiūtė

 

 

Teatrų šventė ,,Pagauk vėją‘‘

 

Balandžio 26 d. Liūdynės kultūros centre vyko vaikų megėjų teatrų festivalis "Pagauk vėją". Dalyvavo Panevėžio l.d. "Kastytis" priešmokylinė "Drugelių" grupė, jie parodė spektakliuką apie saugų eismą (vad. Audronė Kriukienė). Velžio gimazijos 4a klasės mokiniai papasakojo istoriją apie Pepę ilgakojinę, kuri norėjo eiti į mokyklą (vad. Jonas Marcinkevičius, režisierė Kamilė Ignatavičiūtė). Nuotaikingą obuoliukų istoriją parodė Perekšlių bendruomenės namų teatras "Už durų" (vad. Jurga Milerienė, spektaklio režisierius Andrius Povilausikas). Tarp spektaklių su mažaisiais žiūrovais bendravo kiškis ir begemotas 

 

Būsimųjų pirmokų diena 

Balandžio 18 d. gimnazijoje buvo organizuota Atvirų durų diena būsimiesiems pirmokams ir jų tėveliams. Planuojama, kad rugsėjo 1-ąją dieną į mūsų mokymo įstaigą ateis virš 40 pirmokėlių. Renginys prasidėjo nuotaikinga programėle ,,Sveikas, pavasari! Sveika, mokykla‘‘, kurį parengė ketvirtų klasių mokiniai ir jų mokytojai. Patys gražiausi šokiai, dainos ir eilės buvo skirti mūsų svečiams. Koncerto metu būsimiesiems mokinukams ketvirtokėliai įteikė pačių padarytas dovanėles. Gausiai susirinkusiems dalyviams direktorius ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui papasakojo apie gimnazijos veiklą, pasiekimus. Pagalbos mokiniui specialistai - socialinė pedagogė, logopedė, ir sveikatos priežiūros specialistė supažindino su pedagoginės pagalbos gimnazijoje teikiama tvarka ir taisyklėmis, atsakė į svarbius ir tėvus dominančius klausimus.Tuo metu, kai tėvai bendravo su gimnazijos administracija, vaikai buvo pakviesti  žiūrėti inscenizaciją ,,Pepė eina į mokyklą“, kurią paruošė 4a klasės mokiniai. Aktoriai pasakojo apie Pepę, kuri irgi panoro mokytis mokykloje. Bendraudami su mokytojais vaikai buvo drąsūs ir aktyvūs. Jie gebėjo minti mįsles, dainavo, deklamavo ir skaičiavo.Vėliau būsimi moksleiviai ir jų tėveliai pasivaikščiojo po mokyklą ir susipažino su aplinka- pradinių klasių kabinetais, valgykla, susižavėjo gražia sporto sale.  Įteikdami kvietimus vaikams į pirmąsias pamokėles, kurios vyks birželio 6-7 dienomis, jų mokytojai linkėjo sėkmės ir laukia jų sugrįžtant.

Rajoninė jaunųjų matematikų olimpiada

Koncertas ,,Sveikiname Laisvės pavasarį‘‘

Kaziuko mugė 2013

Kovo 9 dieną gimnazijoje vyko tradicine tapusi Bendruomenės šventė. Į šventę sugužėjo ir jauni, ir seni, pėsti ir ratuoti. Gimnazijoje lankėsi Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Gimnazijos bendruomenę suvienijo ką tik respublikoje praūžusi Kaziuko mugė ir artėjanti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tad kiekvienas dalyvis turėjo galimybę į kitus pasižiūrėti, save parodyti, jėgas išbandyti  įvairiose srityse: ar savo pagamintais darbeliais pasididžiuoti, ar skanėstais pradžiuginti minios gomurį, ar dainą sudainuoti, ar pašokti, ar sportinėse rungtyse jėga pasipuikuoti.Aktyviai renginiuose dalyvavo 4a klasės mokiniai ir jų tėveliai.

Popietė ,,Mano klasiokas gali‘‘

Karjeros ugdymo ir Prevencinė diena

Vasario 20 d. klasėje buvo organizuota Karjeros ugdymo ir Prevencinė diena. Valandėlėje ,,Saugok save ir kitus “ aptarėme vaikų nusikalstamumą, saugumą, atsakomybę. Mokiniams buvo įteikti lankstinukai ,,Patarimai vaikams‘‘. Po pokalbio vykome į Panevėžio centrinį paštą . Ten vyko netradicinė pamoka. Pašto viršininkė pasakojo apie laiško kelionę, ką reiškia žodis paštininkas, kokios paslaugos atliekamos , kur galima įsigyti pašto paslaugų specialybę. Kiekvienas mokinys gavo dovanų kalendorių su pašto simbolika. Kultūros centre ,,Garsas‘‘ žiūrėjome filmą ,,Kuosvarnis‘‘. Filmo siužetas pasakoja kai dešimtmetis berniukas Jojo gyvena su savo sunkaus charakterio tėčiu ir dingusios mamos prisiminimu. Vieną dieną jis randa iš lizdo iškritusį mažą kuosvarnį ir su juo susidraugauja. Tarp berniuko ir paukštelio užsimezgęs ryšys ne tik guodžia praradimuose gyvenantį vaiką, bet ir padeda ištirpdyti sieną, atsiradusią tarp jo ir tėčio. Nebijodamas prisiliesti prie liūdesio, saikingai derindamas saldžius ir rūgščius dalykus filmas jautriai nagrinėja kasdieninę tikrovę, artimą tiek jaunam, tiek suaugusiam žiūrovui. Po filmo vyko aptarimas, kurį vedė kultūros centro ,,Garsas‘‘ moderatorius.

                          Brangiau už gyvybę

Sausio 11 d. 4a klasei buvo organizuota išvyka į Panevėžio kraštotyros muziejų. Neformalaus ugdymo projekto dalyviai minėjo Sausio 13- ąją muziejaus rengiamoje edukacinėje programoje „Brangiau už gyvybę“. Programoje sužinojo Sąjūdžio laikų Lietuvos istoriją, susipažino su įvykiais, vykusiais 1991-ųjų sausio 13-osios naktį prie  televizijos bokšto, žiūrėjo nuotraukas, užfiksavusias laisvės gynėjus, gynusius Seimo rūmus, dokumentinį filmą apie Sausio 13-osios įvykius, gamino trispalves.

 

                                                                           Mokytojas J. Marcinkevičius

Kalėdiniame Vilniuje

 

Šaltukas neišgąsdino 4a klasės mokinių ir jų tėvelių kalėdinei išvykai į Vilnių. Su gera ir šventiška nuotaika vykome į sostinę. Kelionės metu autobuse visi su įdomumu klausėmės Panevėžio kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėjos Aušros Sidorovienės pasakojimo apie Advento tradicijas ir papročius, Kūčių vakarienę. Burtai kiekvienam iš mūsų parodė, ko galime tikėtis 2013 metais. Atvykę į Vilnių pirmiausiai aplankėme Katedros aikštėje papuoštą eglę. Ji didžiausia Baltijos šalyse ir atrodė įspūdingai. Katedroje mus žavėjo šventovės didybė ir jaukumas, šv. Kazimiero koplyčios grožis. Aikštėje susipažinome su paminklu, kuris skirtas Vilniaus miesto įkūrėjui kunigaikščiui Gediminui. Toliau keliavome šventine nuotaika alsuojančiu Vilniaus senamiesčiu. Rotušės aikštėje mūsų laukė švytinčiomis girliandomis bei kalėdiniais žaisliukais papuoštas traukinukas vairuojamas elfų. Smagiai juo vykome prie Lietuvos nacionalino operos ir baleto teatro. Čia ir buvo mūsų pagrindinis kelionės tikslas. Šį vakarą čia bus rodomas P. Čaikovskio baletas ,,Spragtukas‘‘. Bilietus jau buvome įsigiję rugsėjo mėnesį. Piotro Čaikovskio dviejų veiksmų baletas kupinas paslapties ir stebuklų, poezijos ir grožio, nuostabių svajonių, išsipildančių tik Kalėdų naktį šalia žaliaskarės eglės.

 

 

 

Meninės raiškos konkursas

Gruodžio 12 d. su klase išvykome į Panevėžio rajono savivaldybės pradinių klasių mokinių meninės raiškos konkursą-parodą ,,Vaikystės laiškai menų paletėje‘‘ atidarymo šventę.Renginyje dalyvavo daug mokinių ir mokytojų iš įvairiausių rajono mokyklų. Prasidėjo šventė. Mūsų šokių grupė ,,Kupolėlė‘‘ buvo pakviesta atlikti du šokius.. Visi mums plojo audringais aplodismentais.Vėliau dalyvius pasveikino vertinimo komisija, linkėjo sėkmės, džiaugėsi mūsų darbeliais. Po gražių linkėjimų atėjo metas apdovanojimams. Mes laukėme nekantriai rezultatų. Išgirdome žodžius:

-Sveikiname Velžio gimnazijos 4a klasės mokinius už geriausią kolektyvinį darbą ,,Dainuojanti klasė‘‘!

Visi buvome laimingi. Dovanų gavome nuostabią knygą ,,1000 įdomiausių vaikų klausimų‘‘. Po renginio vaišinomės bandelėmis, obuoliais, saldainiais. Persirengėme ir puikios nuotaikos grįžome namo.

 

                                                            4a kl. mokinės Kamilė, Laura

 

 

 

Seime buvo apdovanoti  Tarptautinio informatikos  ir informacinių technologijų konkurso ,,Bebras‘‘ nugalėtojai

 

 

Gruodžio 1-ąją dieną  į apdovanojimų šventę, laimėjusi  1-ąją vietą respublikoje,   vyko Velž io gimnazijos. 4a klasės mokinė Aistė Ingelevičiūtė.  Ji  vienintelė Panevėžio rajono moksleivė surinkusi konkurse visus galimus taškus Mažylių grupėje. Sprendžiant užduotis dalyviai turėjo pademonstruoti savo gabumus ir loginį mąstymą. Šventėje, kurią rengia Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas, dalyvavo visų grupių nugalėtojai ir prizininkai. Renginio dalyvius pasveikino Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Lietuvos pedagogų  prieš devynerius metus  sumanytas ,,Bebras‘‘ tapo tarptautiniu konkursu. Dabar šis konkursas jau vyksta 25 šalyse. Konkurso pavadinimo idėja kilo, stebint bebrą-atkaklų gyvūną, užtvenkianti srauniausias upes, ilgai triūsiantį ir pasiekianti savo tikslų.Gabiausi Lietuvos moksleiviai buvo apdovanoti diplomais, rėmėjų dovanomis. Aistei atiteko dar vienas org anizatorių prizas. Piešinių konkurse ,,Šaunusis bebras‘‘  jai atiteko 2-oji vieta. Jos darbas visus žavėjo originalumu ir įdomia idėja. Apdovanojimą įteikė šio konkurso sumanytoja, tarptautinio konkurso organizavimo pirmininkė  Valentina Dagienė.Šventėje buvo organizuotos aktyvios informatikos veiklos -,,Bebro‘‘ pramogos: Lego robotų varžybos, protingų daiktų programavimas, filmo demonstravimas, ekskursija po Seimo rūmus,  ,,Bebro‘‘ vaišės  su TEO didžiaisiais tortais-dvyniais ir kt.

 

                                          Mokytojas Jonas Marcinkevičius

 

Premjera ,,Pepė Ilgakojinė‘‘

Astrida Lindgren – viena žymiausių ir populiariausių Švedijos ir viso pasaulio vaikų rašytojų. Ji yra sukūrusi daugiau kaip 70 linksmų ir nuotaikingų kūrinių įvairaus amžiaus vaikams, kurie išversti į 76 kalbas. Šią rašytoją išgarsino kupinos nuotykių istorijos apie Pepę Ilgakojinę, Nykštuką Nilsą, Kalį Bliumkvistą ir daugelis kitų.

Mėgsta skaityti Astridos Lindgren kūrinius ir mūsų gimnazijos mokiniai, todėl iš anksto jie labai noriai ruošėsi popietei, skirtai rašytojos 105-ąjam gimtadieniui paminėti: skaitė kūrinius, piešė mėgstamus veikėjus, skaitykloje buvo  parengta parodėlė. Popietės metu, kuri vyko 4a klasėje,  visi klausėsi pasakojimo apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą, dalyvavo viktorinoje „Astrida Lindgren ir jos pasaulis“. Aktyviai į klausimus atsakinėjo  klasių mokiniai.

Renginys  baigėsi nuotaikinga inscenizacija „Pepė eina į mokyklą“, kurią parengė 4a klasės mokiniai. Visi popietės dalyviai nuoširdžiai dėkojo ir plojo jauniesiems artistams: Kamilei, Laurai, Titui, Ugnei, Jonui, Aistei, Agnei, Kotrynai, Matui.

Bibliotekininkė Aldona Stašaitienė

 

 

Keramikos pamoka

 

Įsigalint pasaulinei globalizacijai, vis sunkiau atrasti tautinį identitetą, į užmarštį nueina senieji amatai. Bet daugelis žmonių Europoje įvardindami save kaip vienos ar kitos tautos atstovus ieško konkrečių, apčiuopamų dalykų jiems išreikšti. Tam ypač tinka senieji amatai- tokie kuriuos būtų galima vykdyti bet kur, su paprastomis priemonėmis, taip kaip darė mūsų protėviai. Vykdant projektą ,,Amatų olimpiada‘‘ 4a klasėje vyko atvira keramikos pamoka , kurią vedė Liūdynės kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė. Vaikai susipažino su molio savybėmis ir jo panaudojimu, keramikos atsiradimo istorija, kiekvienas mokinys nusilipdė sau po puodelį. Dabar sukurtas daiktas bus išdegtas aukštos temperatūros krosnyje.

 

Svečiavomės Biržų krašte

 

Rugsėjo 27d. 4a ir 3b klasės mokiniai vykome aplankytį Biržų kraštą. Pirmiausiai apžiūrėjome Biržų pilį. Mums papasakojo jos atsiradimo istoriją, salėse matėme daug įdomių eksponatų, sužinojome , kas yra kokliai, grojome su klavesinu, mėtėme monetas į norų išsipildymo skrynią. Buvo labai įdomu. Pasivaikščioję po pilį dalyvavome edukacinėse programose. Sunku įsivaizduoti gyvenimą be popieriaus. Tai, mes ketvirtokai, ir sužinojome dengiantį senosios popieriaus gamybos paslaptį. Dalyvavome programoje ,,Senoji popieriaus gamyba‘‘ ir pasigaminome savo rankomis popieriaus lapą. 3b klasės mokiniai susipažino su keramikai naudojamais įrankiais, patys minkė, formavo ir nusilipdė suvenyrą su Biržų pilies atvaizdu. Jų programa vadinosi ,,Molinukai‘‘. Iš pilies vykome prie Širvėnos ežero. Pėsčiųjų tilto , per kurį mes ėjome, ilgis 525 m. Oras buvo šiltas ir gaivus. Buvo smagu vaikščioti ir išdykauti virš ežero.Apžiūrėjome ir karstines smegduobes.Įdomiausia buvo prie Karvės olos. Čia leidomės į gilią duobę laipteliais ir lipome į viršų lyg būtume alpinistai.Grįždami namo užsukome į Aldonos Jaronytės sodybą. Visi tėveliai, mokytojai ir vaikai žavėjomės jos puikiuoju parku, moters darbštumu, nuoširdumu.Šeimininkė mus vaišino savo sodo obuoliais.

Išvyka mums labai patiko. Daug pamatėme, pasibuvome visi drauge, grįžome namo puikios nuotaikos.

 

                                                       4a klasės mokinė Agnė Bernatonytė

Mokslo ir žinių diena 2012

       Vėl rugsėjis pakvietė į klasę, žadėdamas daug įdomaus ir naujo. Sveikinu visus – ir mokinius, ir jų tėvelius su naujaisiais mokslo metais ir linkiu sėkmės, ištvermės ir pakantumo vieni kitiems.

 

IX –ajame forte

Grįždami iš konkurso Marijampolėje aplankėme Kauno IX fortą ir sužinojome jo istoriją. Su įdomumu klausėmės gidės pasakojimo apie tai, kad iš pradžių, 20 amžiaus pradžioje, IX fortas buvo miesto apsaugos bazė, paskui tapo kalėjimu, galiausiai per antrąjį pasaulinį karą čia buvo naikinami žydai. IX forto požemiai paliko slogų įspūdį.

Velžio gimnazijos etnokultūros lobių medžiotojai lankėsi Bulgarijoje

Kovo 29 – balandžio 5 dienomis Panevėžio rajono Velžio gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo penktajame Comenius projekto „Etnokultūros lobynų medžioklė“ susitikime, kuris įvyko Bulgarijoje. Projektą konkurso būdu finansavo Švietimo mainų paramos fondas pagal Visą gyvenimą trunkančio mokymosi programos ,,Comenius“ paprogramę. Į Ruse mieste esančią Vasil Levski vidurinę mokyklą iš Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos atvykusius projekto partnerius šeimininkai sutiko vaišindami tradicine balta duona. Susitikimo metu koordinatoriai pristatė projekto rezultatus: 2012 m. kalendorių, kuriame pažymėtos visų šalių šventės ir pateikiami jų aprašymai, iliustruotą elektroninę tradicinių patiekalų receptų knygą, krikštynų, vestuvių ir laidotuvių apeigų knygą. Projekto partneriai domėjosi Bulgarijos etnokultūra. Ypač visus sužavėjo tai, kad jaunimas ne tik mokykloje, bet ir kavinėse šoka liaudies šokius, visur skamba liaudies muzika. Šokio pamoka vyko ir projekto dalyviams. Išmokę keletą tradicinių šokių žingsnelių ir mokytojai, ir mokiniai vakarais pasinerdavo į bulgarų liaudies šokių sūkurį. Kad tradicijos šalyje ypač gyvybingos, jie įsitikino keliaudami po Bulgariją. Kovo 1-ąją bulgarai švenčia Baba Marta dieną. Tą dieną žmonės vieni kitiems dovanoja iš raudonų ir baltų siūlų supintus papuošalus. Bulgarai tiki, kad šie papuošalai padeda išlikti sveikiems ir atneša laimę. Baltai raudonos pynutės kabinamos ir ant medžių šakų. Net ir po mėnesio matėme šios šventės pėdsakų. Susitikimas įvyko artėjant Velykoms. Beveik aštuoniasdešimt penki procentai bulgarų priklauso ortodoksų bažnyčiai, todėl Velykas švęs vėliau nei katalikai, tačiau mokykloje jau vyko šventinis pasiruošimas: pradinių klasių mokiniai piešė, margino margučius, kuriuos dovanojo svečiams. Dviejų dienų kelionės po šalį metu projekto dalyviai žavėjosi Balkanų kalnais, lankėsi etnokultūros muziejuose, antrosios Bulgarijos imperijos sostinėje – Veliko Tarnovo, Dryanovo vienuolyne, Arbanasi architektūros ir istorijos muziejuje. Didžiausią įspūdį paliko uolose įsikūręs Basarbovo vienuolynas ir Cherven tvirtovė. Šie objektai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dar neišblėsus nuostabiems Comenius projekto „Etnokultūros lobių medžioklė“ susitikimo Bulgarijoje įspūdžiams, gegužės viduryje Lenkijoje, Lodzėje, įvyks šeštasis, deja, jau paskutinis susitikimas.

                           Parengė: Velžio gimnazijos mokytojos

                                          Renata Jankevičienė ir Rima Stongvilienė

                                

Tradicinė bendruomenės šventė

 

Kovo 10 d. Velžio gimnazijoje vyko bendruomenės šventė „Kaziuko mugės atgarsiai”. Jau ne pirmus metus Kaziuko šventė sukviečia ne tik mokinius, jų tėvelius, bet ir visą bendruomenę. Šią dieną vyko tradicinė Kaziuko mugė, veikė amatų dirbtuvėlės. Tėveliai ir mokiniai varžėsi įvairiose estafetėse ir rungtyse.Visus linksmino liaudiškos kaimo kapelos, buvo vaišinami valgyklos darbuotojų išvirta koše. Džiugu, kad ir vėl vieni aktyviausių dalyvių renginyje buvo mūsų klasės mokinių tėveliai. 

 

 

 

 

 

Kazimierinių tradicijos Lietuvoje

 

Kovo 4 d. šv. Kazimiero šventė. 3a klasėje penktadienį vyko netradicinės integruotos pamokos ,,Kazimierinių tradicijos Lietuvoje’‘. Šios dienos tikslas-ugdyti supratimą ir pagarbą savo krašto tradicijomis. Dailės-tecnologijų pamokoje svečiavosi Ugnės močiutė tautodailininkė Zita Maskoliūnienė. Jos pagalba ir atneštais džiovintais augalais, gėlemis, žolėmis kiekvienam iš mūsų pavyko pasigaminti ir parsinešti namo po gražią verbą, kuri yra šios šventės simbolis. Šią dieną žiūrėjome daug vaizdinės medžiagos, klausėmes pasakojimų apie šv Kazimiero stebuklus, gyvenimą, giedojome jo mylimiausią giesmę ,,Ausk Marija’’, valgėme ,,Kaziuko mugės’’ riestainius, šokome, dainavome.

 

 

                   Vasario 16 d. minėjimas

Vasario 15 dieną Velžio bendruomenės namuose vyko iškilmingas Valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir šventinis koncertas. Programoje – Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos iškilmingas posėdis; istoriko prof. Alfredo Bumblausko pranešimas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai; Panevėžio rajono Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Šiemet Panevėžio rajono Taryba apsisprendė šį titulą skirti Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio pirmininkui, atsargos pulkininkui, Vyčio kryžiaus kavalieriui Jonui Čeponiui, kuris jau daug metų gyvena Velžyje.

Renginyje dalyvavo   Velžio gimnazijos moksleiviai, tautinių šokių kolektyvas „Kupolėlė‘‘.

 

Velžio medicinos punkte

Sausio 25 d. Velžio gimnazijoje buvo įgyvendintas projektas ,,Integruota ugdymo karjerai diena‘‘. Dauguma vaikų jau nuo pat vaikystės svajoja kuo bus užaugę. Kad suteiktume žinių apie kai kurias profesijas, padėtume abejojantiems apsispręsti, kokią kryptį ar veiklą jiems pasirinkti, gimnazijoje ir klasėje kasmet vyksta įvairūs renginiai. Šią dieną 3a klasės mokinukai susipažino su medicinos darbuotojo profesija. Nuvykome į Velžio medicinos punktą. Su medicinos felčerio specialybe mus supažindino Kotrynos mama ir Dovydo močiutė, kurios jau daugelį metų suteikia reikiamą pagalbą Velžio apylinkės žmonėms. Jos papasakojo, kodėl pasirinko šią specialybę, ko turi žmogus nebijoti renkantis šią profesiją, kokią suteikia pagalbą ir t.t. Velžio medicinos punkto gydytoja-odontologė papasakojo, kodėl reikia valyti dantukus, supažindino su baimę vaikams keliančia odontologine kėde, įvairiais gydymo įrankiais, atsakė į vaikų klausimus. Mūsų klasės mokinės Agnė ir Enrika jau dabar nutarė, kad užaugusios bus gydytojos.

Teisingu keliu

 

,,Sveikam kūne-sveika siela, ir gyventi visad miela! Kad gyventumei sveikai, atsimink tu amžinai...‘‘ Šiais mūsų klasės mokinio Mato sukurtais žodžias Panevėžio rajono savivaldybės salėje prasidėjo konkurso „Teisingu keliu 3“ baigiamasis renginys, kurį jau trečius metus įgyvendina Panevėžio rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Šio konkurso tikslas - organizuojant įvairias prevencines akcijas, skatinti rajono mokyklų mokinius aktyviai dalyvauti sveikos gyvensenos ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo pirminėje prevencijoje. Renginyje mokyklos dalijosi gerąja patirtimi, žiūrėjo kūrybinius darbelius, stebėjo koncertą. Baigiamojo renginio metu buvo apdovanoti mokiniai ir klasės, gražiausi darbeliai. Nors mūsų klasė šiame projekte dalyvavo pirmą kartą, bet mes iškovojome net tris prizus. Skirtukų akcijoje ,,Noriu augti sveikas‘‘ Aistės darbelis buvo pripažintas geriausiu rajone ir jai skirta 1-oji vieta . Sydas buvo apdovanotas paskatinamuoju prizu. Albumų akcijoje ,,Gyvenimo spalvos‘‘ mūsų klasė iškovojo 3-ią vietą. Tuo labai džiaugiamės. Visi mokiniai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

 

Kalėdinė popietė ,,Senelės pasaka‘‘

                        Šauniausia klasė 2011

,,Adventiniame rytmetyje‘‘ mokinių parlamentas paskelbė, kad 2011 metų šauniausia gimnazijos klase tapo 3a. Mums buvo įteikta taurė. Sveikinu nugalėtojus!

3a klasei Žemės ūkio ministro padėkos raštas

Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuotame respublikiniame kaimo vaikų ir jaunimo konkurso „Po tėviškės dangum 2011" baigiamajame renginyje Velžio gimnazija buvo apdovanota Žemės ūkio ministro padėkos raštu. Ji tapo viena aktyviausių dalyvių. 3a klasės mokinių piešiniai-plakatai kartu su kitų respublikos mokyklų vaikų darbais buvo eksponuojami Žemės ūkio ministerijoje. Šiemetinio konkurso tema „Augintinis mano ūkyje". Renginio tikslas - propaguoti gyvenimo kaime privalumus, skatinti kaimo vaikus ir jaunimą domėtis žemės ūkio veikla, jo svarba šalies ūkiui, gamtovaizdžiui, visuomenės sveikatai, mokytis žemės ūkio profesijų, ugdyti pagarbą kaimo gyvenamosios aplinkos vertybėms.

 Comenius projektas

               Nuo 2010 m. Velžio gimnazija dalyvauja tarptautiniame Comenius projekte „Etnokultūros lobių medžioklė. Spalio 9–16 dienomis gimnazija sulaukė projekto partnerių iš Italijos, Lenkijos, Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Lietuvos.  Projekto metu mokiniai ir mokytojai domisi šių šalių etnokultūra. Daug gražių pagyros žodžių sulaukė 3a klasės mokiniai , kurie šią savaitę buvo vieni aktyviausių dalyvių. Užsieniečius žavėjome tautiniais šokiais ir kostiumais. Nuoširdžiai dėkoju klasės tėveliams už dalyvavimą liaudiškoje vakaronėje, patiekalus ir puikią nuotaiką. Klasėje lankėsi visų delegacijų atstovai. Muzikos pamokėlę vedė ir mums sėkmės linkėjo, grodamas turkiškas melodijas dūdele, Turkijos delegacijos vadovas Ozguras.

,,Glaskek‘‘ apdovanojimai

Su puikiomis dovanomis iš Latvijos grįžo UAB ,,Glaskek LT‘‘ filialo direktorė Asta Miliauskaitė. Piešinių konkurse dalyvavusiems mokiniams buvo įteiktos dovanos ir paskelbti nugalėtojai. Komisija geriausiu piešiniu pripažino ir  nugalėtoja paskelbė  Ramunę. Sveikiname ją ir dėkojame už prizus. 

                                       Svečiavomės Latvijoje

Rugsėjo 22 d. Velžio gimnazijos 3a ir 7a klasės mokiniams ir jų tėveliams buvo organizuota ekskursija į Latviją. Pirmasis tikslas buvo aplankyti ir susipažinti su UAB ,,Glaskek‘‘ langų gamykla, kuri įsikūrusi šalia Rygos. Čia buvome supažindinami ir pamatėme visą lango atsiradimo procesą. Su įdomumu vaikai atliko jiems duotą užduotį. Turėjo pasigaminti langą, kuris buvo padovanotas gimnazijai. ,,Glaskek‘‘− viena didžiausių plastikinių, klijuotos medienos ir aliuminio langų bei durų gamintojų Baltijos šalyse. Bendrovė sėkmingai dirba Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei Rusijoje. Nuoširdžiai dėkoju šios įmonės vadovui Normundui Neretsui ir Panevėžyje įsikūrusiame UAB ,,Glaskek LT‘‘ filialo direktorei Astai Miliauskaitė už šią ekskursiją, prizus ir vaišes.

       Rygos Zoologijos sode visus žavėjo kerinti gyvūnų įvairovė - nuo mažučių vabzdžių iki ilgakaklių žirafų, įvairūs tropiniai ropliai, zebrai ir kupranugariai, juokingieji lemūrai ir rožiniai flamingai, amūro tigrai ir kt... Su įdomumu žiūrėjome ruonio pasirodymą. Aprašyti visus įspūdžius šiame zoologijos sode neįmanoma, tiesiog reikia pačiam apsilankyti.

         Ryga - be galo nuostabus miestas. Didelį įspūdį  paliko įspūdinga architektūra. Siauros, akmenimis grįstos gatvelės dvelkiančios senove, švara. Pati Ryga labai spalvinga. Latvijos sostinės senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščioję po senamiestį, nusipirkę suvenyrų ir lauktuvių, kiek pavargę, bet puikios nuotaikos ir pilni įspūdžių vėlai vakare grįžome namo.

 

Dainuojanti klasė
Už aktyvią koncertinę veiklą Lietuvos muzikos mokytojų asociacija 2011 m. gegužės 12 d. mūsų klasei įteikė „Dainuojančios klasės“ vardą patvirtinantį sertifikatą. Sveikinu visus klasės vaikus ir tėvelius!

Vizitas Turkijoje

 Gegužės 1 – 8 dienomis Velžio gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo trečiajame Comenius projekto „Etnokultūros lobių medžioklė” susitikime, kuris įvyko Sarayköy Anadolu Lisesi mokykloje (Denizlis, Turkija). Dalyvavimą konkurso būdu finansavo Švietimo mainų paramos fondas pagal Visą gyvenimą trunkančio mokymosi programos „Grundtvig/ Comenius“ paprogramę.

Velžio gimnazijos mokinius ir mokytojus ypač sužavėjo turkų dėmesingumas. Comenius projekto delegaciją svetingai sutiko ne tik projekte dalyvaujančios mokyklos mokytojai, bet ir didelė savivaldybės atstovų delegacija. Sarayköy rajono meras projekto „Etnokultūros lobių medžioklė” dalyvius, atvykusius iš Italijos, Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos vaišino kebabu, kuris buvo gaminamas pagal senąsias tradicijas

Turkijoje ne tik domėjomės kulinariniu paveldu, bet ir lankėmės etnografiniuose muziejuose, tradicinėse sodybose bei maldos namuose. Didžiausią įspūdį paliko penkis kartus per dieną skambantis kvietimas į maldos namus. Religija – svarbi projekto tema, todėl Turkijos projekto koordinatorius O. Boyaci pakvietė apsilankyti mečetėje,

Dar vienas etnokultūros lobis, kurį radome Turkijoje – liaudies šokiai. Manau, neliko nei vieno projekto dalyvio, kuris būtų abejingas folklorui.papasakojo apie savo religines šventes.

 

Be galo daug istorinių žinių suteikė apsilankymas Efeso mieste, kuris egziztavo jau 2000 m. pr. Kr., didžiausiame Mažojoje Azijoje teatre, Mergelės Marijos name. Dalyvaudami projekte ir mokytojai, ir mokiniai ne tik gilino užsienio kalbos įgūdžius, bet ir rado daugybę bendraminčių, besidominčių Europos paveldu. Su projekto draugais atsisveikinome iki ketvirto projekto susitikimo, kuris spalio 9 – 16 d. įvyks Velžio gimnazijoje.

                                                             Velžio gimnazijos mokytoja R. Jankevičienė

                  Panevėžio dailės galerijoje
Edukacinė programa Panevėžio dailės galerijoje ,,Bitutė‘‘ skirta rašytojos, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės – Bitės 150-osioms gimimo metinėms . Šios programos metu 2a klasės mokiniai kūrė Bitės simbolį. Kiekvienas mokinukas į mažą modeliuką sudėjo savo sugebėjimus ir maža bitutė kiekvieno namuose primins didžiąją Bitę. Vaikai susipažino su keramikos kūriniais, kurie eksponuojami galerijoje. Žavėjosi jų įvairiais dydžiais ir grožiu. Į gimnaziją grįžome pilni įspūdžių, rankose laikydami pačių pagamintomis bitutėmis.

  Užgavėnės

Užgavėnės – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario, žiemos palydų, žiemos išvarymo šventė. Kartu su visa gimnazijos ir Velžio bendruomene Lašininį iš kiemo vijome ir mes , antrokėliai, su savo klasės mokinių tėveliais. Smagu visiems buvo kartu stebėti ir dalyvauti įvairiose Užgavėnių stotelėse, konkursuose, stebėti Lašininio ir Kanapinio dvikovą, deginti Gavėną, valgyti blynus, šokti, dainuoti ir aišku rėkti: ,,Žiema, žiema bėk iš kiemo!...‘‘

                                   Kaziuko mugė
Kovo 5 d. gimnazijoje vyko tradicinė Kaziuko mugė. Joje gausiai prekiavo 2a klasės mokinukai.. Akys raibo nuo prekių gausos ir grožio... Pirkėjai Kaziuko mugėje galėjo įsigyti rankų darbo tautodailės dirbinių, suvenyrų, atvirukų, verbų. Paragauti natūralios giros. Stalai linko nuo gardumynų gausos: vaflių, pyragų, spurgų ir pan.

Advento vakaronė „Kalėdų belaukiant‘‘

Adventas – rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Labai džiaugiamės, kad 2a klasės mokiniai ir jų tėveliai galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką. Renginio pradžioje skambant kalėdiniams varpeliams mokiniai su žvakelėmis rankose  turėjo ką pasakyti ateinančiam Jėzui. Giesmės, eilėraščiai , kalėdiniai šokiai. Salėje sklandė nuostabi jauki nuotaika, sukurta  ramiai degančių žvakelių, džiaugsmu ir meile spindinčių tiek ir vaikų, tiek vakaronėje dalyvaujančių tėvelių. Šventėje pasirodė ir Kalėdų senelis su pilnu maišu dovanų. Atrodo, netikėtai ir greitai prabėgo šios vakaronės laikas.  Taip, mūsų adventinė vakaronė baigėsi. Tačiau pakili, ramybės ir gerumo sklidina nuotaika, kurią sukūrė vaikai, dar ilgai sklandė virš visų, tą vakarą buvusių drauge.


Atšvaitus pasigamino patys

Praėjusią savaitę Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biure įrengtą Saugaus eismo klasę aplankė Velžio gimnazijos 2A klasės mokiniai. Saugaus eismo pamokėlėje vaikai kartu su specialiste Danguole Urboniene ir mokytoju Jonu Marcinkevičiumi prisiminė, kaip svarbu išmokti save saugoti kelyje, ypač tamsiu paros metu.

Neapšviestame kelyje pėstiesiems ir dviratininkams būtini šviesą atspindintys elementai, tad 2A klasės mokiniai patys gamino atšvaitus. Pačių pagamintas atšvaitas mielesnis, brangesnis. Jį vaikai atidžiau saugos ir nepamirš segėti.

Kelių policijos biuro pareigūnai dėkingi UAB „Eismo valdymo sistemos“ darbuotojams, padovanojusiems šviesą atspindinčios medžiagos. 20 kūrybingų vaikų pasigamino atšvaitus ir tapo saugesni.


Policijos komisariato informacija

Prevencinė programa policijos komisariate

Panevėžio rajono policijos komisariate buvo organizuota prevencinė diena Velžio gimnazijos 2a klasės mokiniams. Policijos saugaus eismo klasėje buvo daug kalbama, diskutuojama, aptartos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės, išklausyti Kelių policijos biuro specialistės Danguolės Urbonienės svarbūs patarimai apie atšvaitus, kaip reikia paisyti kelio ženklus ir šviesoforo signalus.

Vaikai atliko praktines užduotis, kad kelyje neištiktų nelaimė ir kiekvienas iš mūsų laimingai pasiektume kelionės tikslą. Komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Giedrius Masiulis supažindino su komisariatu, papaskojo apie policininkų darbą ir atsakomybę.

Didžiulio susidomėjimo sulaukė Panevėžio rajono policijos komisariato kinologų pasakojimas apie jų darbą, specialius drabužius, šunų dresiravimą. Kinologai rodė programą, kurioje demonstravo, kaip tarnybiniai šunys ieško narkotikų, sulaiko nusikaltusį asmenį, vykdo daiktų paiešką.

Kuo puikiausios nuotaikos ir pilni malonių akimirkų grįžome į gimnaziją.

Ekskursija į ,,Saulės‘‘ miestą-Šiaulius

Saulėtą rudens dieną Velžio gimnazijos 2a klasės mokiniai ir tėveliai pakilios nuotaikos vyko į ,,Saulės‘‘ miestą Šiaulius. Šiauliuose mūsų laukė daug įvairiausių užsiėmimų, pramogų ir susitikimų. Nuvykus į šį miestą bėgome prie auksu saulėje švytinčio ,,Auksinio berniuko‘‘. Ši skulptūra tai aukščiausias saulės laikrodis Lietuvoje, o šalia Talšos ežero visus sužavėjo naujausia šio miesto skulptūra 25 metrų ilgio ir 7 metrų pločio lapė pagaminta Šiaulių auksarankių meistrų.

Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojančiame saldainių fabrike „Rūta“ edukacinis užsiėmimas prasidėjo nuo supažindinimo su trumpa fabriko istorija, darbo specifika, pademonstruota, kaip gaminami saldainiai rankomis. Vėliau visi buvome „papuošti“ specialiais kostiumais, kepurėlėmis ir kaukėmis, prasidėjo ekskursija po fabriką ir įvairius saldainių gamybos cechus. Apžiūrėjome saldainių gamybos įrenginius, specialias pjaustymo, šokolado liejimo mašinas, pamatėme, kaip įrengimais gaminami skirtingų rūšių, skonio ir formų saldumynai. Ragavome įvairiausius saldainius Po saldžių užsiėmimų užsukome į Akropolį. Labai visi norėjome į ledo areną. Daugelis nedrąsiai movėsi pačiūžas, nes pirmą kartą čiuoš ant tikro ledo. Daugelis griuvo ir kėlėsi, ėjo įsikibęs į tvorelę, kol po keleto tokių "dailiojo čiuožimo" ratų pradėjo jaustis vis drąsiau. O baigiantis seansui visi jau buvome ant tiek įsidrąsinę, kad gaila buvo palikti ledo areną.

Papietavę ,,McDonalds‘‘ restorane vykome aplankyti Kryžių kalną ir susitikti su Pranciškonų vienuoliais. Tikybos mokytojos prašymu prie kalno vaikai sukalbėjo maldelę ir pakabino savo atvežtus kryželius. Pranciškonų vienuolyne mus pasitiko vienuolis. Jis papasakojo apie Kryžių kalno atsiradimą ir žmonių tikėjimą jo pagalba. Sužinojome, kaip gyvena vienuoliai dabar. Daugelis vaikų gavo iš vienuolio suvenyrus. Vienuoliai pavasarį pakvietė mus atvykti pažaisti kvadrato.

Šiauliai tikras ,,Saulės‘‘ miestas. Visą dieną skaisčiai švietė saulė. Ekskursija buvo puiki. Daug ką pamatėme, sužinojome, išbandėme. Tikimės , kad šį miestą tikrai dar kartą aplankysime. Namo grįžome truputi pavargę, bet pilni įspūdžių.

Senelių šventė

 

 

Senelių šventė ,,Graži mūsų šėimynėlė‘‘ 2a klasėje buvo laukiama visų: vaikų,  senelių ir tėvelių. Kiekvieną atvykusį senelį prie gimnazijos durų pasitiko jų anūkėlis. Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius. Trumpai pasivaikščioję po gimnaziją, apžiūrėję pradinukų paruoštą rudens gėrybių parodėlę, grįžome į klasę. Čia seneliai prisiminė savo jaunystę, pasakojo kaip jie mokėsi pokario mokyklose, kokia buvo didžiulė pagarba mokytojui. Šventiniame koncerte skyrėme daug gražių žodžių ir  skambių dainų. Seneliai daug plojo, lingavo. Jų nuotaika buvo puiki. Koncerto pabaigoje ne viena močiutė braukė ir jaudulio ašaras. Šventė tęsėsi prie vaišių stalo. Čia visi vaišinomės pyragais ir bandelėmis, gėrėme arbatą, šiltai bendravome. Vėliau vykome į Velžio bendruomenės namus, kur vyko seniūnijos pagyvenusių žmonių popietė. Čia mus pasveikino Panevėžio rajono meras P. Žagunis, o mes stengėmės kuo gražiau atlikti savo šokius scenoje.

     Tikimės, kad šventė seneliams patiko ir jiems nuoširdžiai dėkojame už atvykimą.